ķermenim - sirdij - prātam - garam - dvēselei

Projekts/kustība inlighthouse.lv – nodarbības, semināri un lekcijas par izaugsmes, garīgās izaugsmes un veselības tēmām kopā ar garīgās attīstības centru “Šviesos namai” Latvijā un Lietuvā.

SUSAN GREGG

Garīgā Skolotāja, tolteku nagual, reiki meistare un rakstniece, deviņu grāmatu autore, t.sk., „The Toltec Way”, „Mastering the Toltec Way”, „Dance of Power”, “Finding the sacred Self” u.c.

Sjūzena atbrauc uz Latviju jau 7 gadu pēc kārtas, palīdzot cilvēkiem uzlabot viņu dzīves kvalitāti. Sjūzena ir Tolteku meistars un nagvālis, kura lielākoties sava darba veic enerģētiskajā līmenī… no paša brīža, kad ienāciet telpā, jūs sākat enerģētiski mainīties. Sjūzena ar prieku stāsta cilvēkiem kā viņa apmāca, strādājot ar cilvēkiem enerģētiskajā līmenī. Tas tiek darīts arī tādēļ, lai attrauktu cilvēka prāta, palīdzot Sjūzenai jums mainīties enerģētiski. Sjūzenas mīlestība un apbrīnojamā enerģija palīdzēs jums mainīties.

Dons Migels Rīzs par Susan: “(Viņa) atļauj mums apzināties savu spēku tā, lai spētu radīt sapni par debesīm, kur pilnīgi viss ir iespējams. Palīdz mums izmantot pašu iztēli kā pavadoni sapnim par mūsu dzīvi un radīšanas maģiju.”

Pirmais par noslēpumaino garīgo tolteku mācību ierunājās rakstnieks un antropologs Karlos Kastaneda, kura grāmatas tulkotas daudzās valodās. Tagad arī latviešu lasītājiem tiek dota iespēja iepazīties ar šo vienreizīgo mācību par ceļu uz brīvību. Tolteku skolotāja Dona Migela Rīza (Don Miguel Ruiz), grāmatas ir izdotas latviešu valodā: „Četras vienošanās” – Jau vairāk nekā gadu grāmata atrodas “New York Times” bestselleru saraksta virsotnē, šamaniskais skolotājs un dziednieks Rīzs atklāj uzskatus, kas ierobežo cilvēku, un sniedz gan vienkāršu, gan efektīvu personības attīstības mācību, ko viņš guvis no saviem tolteku senčiem; „Četras vienošanās. Rokasgrāmata.” – grāmata ved jūs vēl tālāk ceļā uz apzināšanos un cilvēka patiesās būtības atgūšanu. Šī rokasgrāmata jāizlasa ikvienam, kas ir gatavs atteikties no ciešanām un apgūt mākslu, kā dzīvot cilvēka dabiskajā stāvoklī — laimes pilniem; „Mīlas meistars” – grāmatā Rīzs izskaidro, ka uz bailēm balstītie priekšstati un pieņēmumi mazina mīlestību mūsu attiecībās un noved pie ciešanām, Rīzs atklāj mums, kā sadziedēt emocionālās brūces, atgūt brīvību un prieku un atjaunot rotaļīgumu, kas ir ļoti svarīgs mīlestības pilnās attiecībās; „Zināšanu balss” – grāmatā Rīzs mums atgādina dziļu un vienkāršu patiesību, ka vienīgais veids, kā izbeigt savas emocionālās ciešanas un atgūt prieku par dzīvi, ir beigt ticēt meliem – lielākoties par sevi pašu. Pamatojoties uz senu tolteku gudrību, Rīzs šajā grāmatā parāda, kā atgūt ticību patiesībai un atgriezties pie sava veselā saprāta, maina to, kā uztveram sevi un citus cilvēkus, un pēc tam viņš atver mums durvis uz realitāti, ko uztvērām, kad bijām gadu vai divus veci – patiesības, mīlestības un prieka pilnu realitāti.

Sjūzana Grega (Dr. Susan Gregg) ir tolteku skolotāja. Viņa piedzima Ņujorkā, beidza universitāti Vermontā ar matemātikas bakalaura grādu, aizstāvēja doktorantūru par klīnisko hipnoterapiju. Kādu laiku dzīvoja Kalifornijā, kur mācījās pie tolteku skolotāju Dona Migela Rīza (Don Miguel Ruiz), grāmatas „Četras vienošanās” („4 agreements”) autoru, un viņa mātes meksikāņu dziednieces Saritas (Sarita Vasquez) (www.miguelruiz.com). Susan vēlāk pārcēlās uz Havaju salu (Hawaii) un pati kļuva par tolteku skolotāju, nagual un rakstnieci.

Tolteku mācības kopīgais mērķis – personīgā iekšējā brīvība un absolūta atbrīvošanās no filtriem (prāta stereotipiem). Personīgā iekšējā brīvība tolteku filozofijā  nozīmē sirds vadītu ceļošanu, tāpat radīt un justies drošībā, neatkarīgi no tā, kas norisinās apkārt. Lielākā daļa tolteku tradīcijas sekotāju ir pārliecināti, ka Visums ir naidīgs un ka Visumā nav iespējams justies droši. Arī Sjūzanu sākotnēji mācīja šādi. Tomēr, jo dziļāk viņa iepazina mācību un iepazina sevi, jo arvien vairāk viņas uzskats mainījās. Pašreiz viņa māca, ka Visums ir drošs un māca arī saviem skolniekiem justies drošībā. Tāpat  arī to, kā sasniegt personīgo iekšējo brīvību.

Amerikāņu rakstnieks Dans Milmans (Dan Millman) (www.danmillman.com), grāmatas „Way of the peaceful warrior” autors, par Sjūzanu ir teicis: „Sjūzena Grega nodod tālāk Dienvidmeksikas šamanisma tradīciju, kuru pirmais popularizēja Karlos Kastaņeda. Viņa ir atklājusi tolteku seno gudrību, paļaujoties uz savu sievišķīgo gudrību un savu mīlošo sirdi”.

Strādājot ar cilvēku atsevišķi vai ar grupu, Sjūzana piesauc gan dabas spēkus, gan grupas kopīgo enerģiju, lai palīdzētu cilvēkiem ieraudzīt to, kas atrodas aiz šīs ierastās realitātes. Šādā veidā iespējams iemācīties skatīties ar „otro redzi” un ieraudzīt dzīvi kā milzīgu enerģētisku sistēmu. Kad šādi skatās, var ieraudzīt cilvēku kā skaistu starojošu olu, uz kuras virsmas ir izvietojušies bezgalīgi daudz dažādu pavedienu. Šiem pavedieniem atbilst personiskās pārliecības. Pati lielākā dāvana, kuru mēs varam sev iedot ir izplest savu apziņu un aptvert, ka visa pasaule, uz kuru skatāmies, ir savādāka, – saka Suzanna. Tikai enerģija, gars un dvēsele, kuri stāv aiz šīs redzamās pasaules, ir mūžīgi.

Suzannas mācībā īpašu vietu ieņem ideja par beznosacījuma mīlestību. Nesavtīga mīlestība nozīmē pieņemt cilvēku tādu, kāds viņš ir. Lai to panāktu, nepieciešams atbrīvoties no visiem nosacījumiem, priekšstatiem, tiesāšanas un nosodījuma. Nesavtīgi mīlēt ir jauki, tas palīdz kļūt par maigu un mīļošu cilvēku gan attiecībās ar apkārtējiem, gan arī ar sevi. Šādi jācenšas rīkoties, kad pamanām, ka mūsu domas un rīcības nav piepildītas ar mīlestību un kad pamanām, ka sākam uzvesties rupji un nepiedienīgi. Mums jāpiedod sev un tajā pašā brīdī jāsajūt mīlestība. Es mācu cilvēkus VIENMĒR būt maigiem un mīļiem pret sevi. Vispirms nesavtīgi mīliet sevi un pēc tam pārējos. Cilvēkiem ir iespēja izvēlēties: mīlēt vai baidīties. Ir vērts izvēlēties mīlu, jo mīlošs cilvēks vienmēr jūtas labāk.

Sjūzana novēl katram sajust, ka viņš ir neierobežota, bezgalīgi radoša gaismas būtne.

2011_susan_02

Vēlaties uzdot jautājumu vai padalīties?

Parakstīties inlighthouse.lv Jaunumu vēstulei

Scroll to Top